Grzybica skóry Zobacz większe

Grzybica skóry

Nowy produkt

udostępnij

Więcej informacji

Grzybica skóry – Dermatomycosis -

oraz  Łupież pstry – Pityriasis Versicolor -

Grzybica skóry zaraźliwa choroba zakaźna, która wywoływana jest przez mikroskopijne grzyby. Do zakażenia może dojść na drodze kontaktu z chorym człowiekiem lub zwierzęciem, również przez kontakt z przedmiotami, których używał chory (np. buty, odzież, ręcznik). Charakterystyczne dla grzybicy skóry są zaczerwienione, swędzące ogniska, które powiększają się stopniowo. W ogniskach, głównie na ich brzegu, można zauważyć złuszczający się naskórek, wysypki, zmiany przypominające łuszczycę.  Na brzegach ognisk również dość często występują skupiska pęcherzyków i/lub grudek. Zmiany te mają skłonności do zanikania w części środkowej, nadaje im to charakterystyczny obrączkowaty kształt. Rozwija się z reguły na obszarach skóry odsłoniętej, która jest łatwiej dostępna dla zakażenia. Grzybicy towarzyszy znaczny świąd.

 

      1- Salviae Fol. - Szałwia liść

      2- Equiseti Hb. - Skrzyp ziele

      3- Millefolii Hb. - Krwawnik ziele

     4- Bardanae Rad. - Łopian korzeń

      5- Bursae past. Hb. - Tasznik ziele

     6- Polygoni hydropip. Hb. - Rdest ostrogorzki ziele

     7- Chamomillae Anth. - Rumianek pospolity koszyczek

 

Sposób użycia: Wszystkie składniki zmieszać razem i wziąć kopiastą łyżkę stołową tej mieszanki, zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia. Potem przecedzić, lekko podgrzać i wypić przed posiłkiem.

Pić trzy razy dziennie po szklance naparu przed posiłkiem.

 

Należy dodatkowo stosować kąpiele w następującym zestawie:

1- Septosan 100g.

2- Arnisae Flor. - Arnika koszyk 100 g.

3- Otręby pszenne 500g.

4- Avena Hb.- Owies ziele 500g.

Powyższe składniki zmieszać razem. Do każdej kąpieli wziąć pięć szklanek tej mieszanki, zalać 3 litrami wody i gotować 5 minut do wrzenia, odstawić na 30 minut i przecedzić wprost do gorącej wody w wannie. W tym roztworze kąpać się 15 minut co drugi dzień.

Dobrze jest nacierać maceratem chrzanowym. Łyżkę roztartego chrzany zalać szklanką przegotowanej, zimnej wody, odstawić na 2 godziny, lekko zmieszać, poczekać 5 minut i tą wodą nacierać miejsce zaatakowane

 

WAŻNE !!!  Zestawy ziół w/g receptury Ojca Czesława Klimuszko wyceniane są według cen aktualnie obowiązujących, jednak może zaistnieć sytuacja zmiany ceny lub brak zioła. Jeśli by to miało miejsce to natychmiast informujemy klienta telefonicznie.

* Przed użyciem leków zapoznaj się z jego ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Grzybica skóry

Grzybica skóry

10 innych produktów w tej samej kategorii:

DARMOWA dostawa na terenie Rzeszowa - w każdą sobotę za darmo dowozimy towar dla zamówień powyżej 60,00 zł netto i przedpłacie na konto.