MARZANKA ZIELE 25g Zobacz większe

MARZANKA ZIELE 25g

Nowy produkt

udostępnij

Więcej informacji

Działanie i zastosowanie:
Ziele marzanki wonnej działa rozkurczająco na ściany naczyń krwionośnych i poprawia krążenie krwi. Rozkurczające działanie na drogi moczowe zwiększa ilość wydalanego moczu. Zawarta w zielu marzanki kumaryna wywiera też korzystny wpływ na naczynia chłonne i obniża krzepliwość krwi. Ziele marzanki wonnej wykazuje też działanie uspokajające, przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Obecnie w ziołolecznictwie napary lub odwary z ziela stosowane są w zaburzeniach krążenia, w żylakach nóg i odbytu, w zastojach żylnych oraz jako lek rozkurczający w stanach skurczowych przewodu pokarmowego i dróg moczowych. Ponadto jako środek uspokajający w stanach pobudzenia nerwowego, w bezsenności, w histerii i melancholii. Długotrwałe stosowanie ziela marzanki, szczególnie w wyższych dawkach, nie jest wskazane.

Stosowanie:  Napar z ziela marzanki: 1/2 łyżki ziela zalać 1 szklanką wody wrzącej i napa- rzać pod przykryciem 15 min. Odstawić na 10 min i przecedzić. Pić 1-2 łyżki do 1/4 szklanki 2-3 razy dziennie między posiłkami jako środek moczopędny, uspokajający i przeciwzapalny.

Stosować także w zaburzeniach krążenia i żylakach. Przyjmować przez 2-3 tygodnie, po czym kurację przerwać na 2 tygodnie. Przy dłuższym stosowaniu kontrolować krzepliwość krwi. Osobom cierpiącym na żylaki (również żylaki odbytu) zaleca się ziele marzanki zmieszane z równą ilością kwiatów kasztanowca. Napar sporządzać i stosować, jak podano wyżej.

Zioła moczopędne z marzanką: zmieszać po 20 g ziela marzanki, korzenia wilżyny, liści brzozy i kwiatów chabru. Zalać 1 łyżkę ziół 1 szklanką wody wrzącej i naparzać pod przykry- ciem 15 min. Odstawić na 10 min i przecedzić. Pić po 1/4 szklanki 2-4 razy dziennie między posiłkami jako lek moczopędny.

Zioła w zapaleniu dróg moczowych: zmieszać po 20 g ziela marzanki wonnej, ziela pięcior- nika gęsiego, kwiatów rumianku i kwiatów ślazu dzikiego oraz po 50 g ziela bluszczyka i ziela rdestu ptasiego. Zalać 2 łyżki ziół 11/2 szklanki wody ciepłej. Ogrzewać do wrzenia i gotować łagodnie pod przykryciem 2 min. Odstawić na 10 min i przecedzić do termosu. Pić po 1/2 szklanki 2-3 razy dziennie między posiłkami w przypadku znacznych ilości śluzu i białych krwinek w moczu.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

MARZANKA ZIELE 25g

MARZANKA ZIELE 25g

15 innych produktów w tej samej kategorii:

DARMOWA dostawa na terenie Rzeszowa - w każdą sobotę za darmo dowozimy towar dla zamówień powyżej 60,00 zł netto i przedpłacie na konto.